По случай 2 април - Международен ден на детската книга учениците от 5. и 6. клас представиха пред съучениците си своите любими детски книги. Те разказаха за авторите им, за сюжета и героите. Някои ученици носеха да покажат любимите си книги, четоха откъси, които са ги впечатлили, други бяха подготвили проекти с красиви илюстрации и дори игри с въпроси и награди.