По време на учебната практика в Будапеща имахме възможността да се срещнем с учители и деца от българското неделно училище. Срещата премина в изключително топла и приятелска атмосфера, изпълнена с много усмивки, споделени идеи и взаимно уважение. Запознахме се с тяхната работа, традиции и усилията им да съхраняват българския език и култура далеч от родината. За нас беше истинско удоволствие да обменим опит и да създадем нови приятелства. С нетърпение очакваме да ни посетят в България, за да продължим това прекрасно сътрудничество и да им покажем красотата и гостоприемството на нашето училище.